Jokela Kisa kasvaa, uusia lajeja aloittaa

Jokelan Kisan harrastajamäärä kasvaa ja tarjolle tulee uusia lajeja

Jokelan Kisan uuden puheenjohtajan johdolla on seuran hallituksessa tehty pidemmälle tähtääviä suunnitelmia seuran kehittämiseksi. Suunnitelmissa on kehittää seuran nykyistä toimintaa ja pyrkiä tuomaan uusia lajeja mukaan. Tästä ensimmäisinä konkreettisina toimenpiteinä ovat pöytätenniksen aloittaminen, juoksutapahtuman järjestäminen keväällä, lentopalloryhmien käynnistys ja salibandyssa yhteistyö salibandyseura Blackbirdsin kanssa.

Salibandytoiminnan myötä Jokelan Kisa liikuttaa noin 520-550 harrastajaa joka viikko. Jokelan Kisa pystyykin tarjoamaan yhdellä jäsenmaksulla useita harrastusmahdollisuuksia: jalkapallo, salibandy, sulkapallo, pöytätennis, ym.  Seuran sisällä tuemme useamman lajien harrastajien mahdollisuuksia harrastaa mm. harjoitteluajoissa sekä mahdollisuuksien mukaan yhdistämme harjoittelua eri lajien välillä.

Lue lisää: Salibandy Jokelan Kisaan (Blackbirds yhteistyö)
Lue lisää: Pöytätennis
Lue lisää: Lentopallo
Lue lisää: Jalkapallo

Lisätietoja