Seba kolmas piirin taitokisoissa, lähtee valtakunnallisiin kisoihin

Taitokilpailukulttuuri seurassamme oli vielä jokin aika sitten lapsen kengissä (piirin taitokilpailuissa ei juurikaan JoKi pelaajia). Vuonna 2011 käynnistimme jälleen seuran taitokilpailut ja ohjatun taitorataharjoittelun seurassa.

Viime vuonna meiltä osallistui piirin taitokisoihin 4-5 pelaaja ja tänä vuonna määrä oli kasvanut jo 15 pelaajaan. Piirin kisoissa saavutettiin 12 kpl merkkiä: Kulta 1, Hopea 3, Pronssi 8. Seuran omissa kisoissa määrä oli hieman suurempi eli 18 merkkiä.

Erityisesti P02 joukkue menestyi piirin taitokilpailuissa. Sebastian Kamara oli 3. (kulta)  ja Rami Ypyä 9. piirissä.  

Sebastian sai edustusoikeuden valtakunnalliseen taitokilpailuun, Pietarsaareen. Onnittelut ja menestystä kisoissa!

Lisätietoja