Seura on perustettu vuonna 1931. Alunperin lajeina on ollut yleisurheilu, voimistelu ja hiihto sekä hieman myöhemmin lisäksi nyrkkeily, painonnosto ja pesäpallo (kts Historiaa). Nykyisin seurassa on neljä jaosta: hiihto, jalkapallo, salibandy ja sulkapallo. Seuralla on noin 550 jäsentä.


Lähde nyt rohkeasti mukaan liikkumaan. Jokelan Kisa tarjoaa jalkapalloa, salibandya, sulkapalloa, lentopalloa ja pöytätennistä kaiken ikäisille ja kuntoisille. Lisäksi hiihto kuuluu lajeihimme. Tutustu sivuihimme, katso yhteystiedot, ota yhteyttä ja lähde mukaan nauttimaan mahtavista harrastuksista.Jokelan Kisan sääntömääräinen syyskokous 27.11.19 klo 18.00 Kisan majalla

Sääntömääräinen syyskokous

Aika:  Ke 27.11.2018 klo 18:00
Paikka:  Kisan maja, Ridasjärventie 137, 05400 Jokela

Esityslista
1. Kokouksen avaaminen
2. Kokouksen järjestäytyminen
3. Laillisuuden ja päätösvaltaisuuden toteaminen
4. Esityslistan hyväksyminen
5. Hallituksen puheenjohtajan, hallituksen jäsenten sekä tilintarkastajien palkkioista päättäminen
6. Toimintasuunnitelman ja talousarvion vahvistaminen seuraavalle vuodelle
7. Hallituksen puheenjohtajan valinta
8. Hallituksen jäsenten ja varajäsenten valinta
9. Päätetään hallituksen alaisuudessa toimivista lajijaoksista
10. Päätetään seuran edustajat ja varaedustajat eri järjestöjen ja yhteisöjen kokouksiin
11. Tilintarkastajan/toiminnantarkastajan valinta
12. Tilinpäätöksen 2018 vahvistaminen ja vastuuvapauden myöntäminen johtokunnalle (kevätkokouksesta siirretty)
13. Seuran jäsenmaksusta 2020 päättäminen
14. Muut esille tulevat asiat.
15. Kokouksen päättäminen

Terveisin,
Jokelan Kisa ry hallitus

Lisätietoja