Seura on perustettu vuonna 1931. Alunperin lajeina on ollut yleisurheilu, voimistelu ja hiihto sekä hieman myöhemmin lisäksi nyrkkeily, painonnosto ja pesäpallo (kts Historiaa). Nykyisin seurassa on neljä jaosta: hiihto, jalkapallo, salibandy ja sulkapallo. Seuralla on noin 550 jäsentä.


Lähde nyt rohkeasti mukaan liikkumaan. Jokelan Kisa tarjoaa jalkapalloa, salibandya, sulkapalloa, lentopalloa ja pöytätennistä kaiken ikäisille ja kuntoisille. Lisäksi hiihto kuuluu lajeihimme. Tutustu sivuihimme, katso yhteystiedot, ota yhteyttä ja lähde mukaan nauttimaan mahtavista harrastuksista.Sääntömääräinen vuosikokous, uusi päivä 23.4.2018 klo 18.00 Kisan majalla

Jokelan Kisa

VUOSIKOKOUS
AIKA JA PAIKKA  23.4.2018 klo 18.00 Kisan maja

1 KOKOUKSEN AVAUS
2 LAILLISUUS JA PÄÄTÖSVALTAISUUDEN TOTEAMINEN
3 TYÖJÄRJESTYKSEN HYVÄKSYMINEN
4 KOKOUKSEN JÄRJESTÄYTYMINEN

Valitaan kokoukselle
a) puheenjohtaja
b) sihteeri
c) pöytäkirjan tarkistajien valinta

5 TOIMINTAKERTOMUSTEN HYVÄSYMINEN 2017
6 TILINPÄÄTÖKSEN 207 JA TILINTARKASTAJAN LAUSUNNON KUULEMINEN
7 TILINPÄÄTÖKSEN 2017 VAHVISTAMINEN JA VASTUUVAPAUDEN MYÖNTÄMINEN JOHTOKUNNALLE
8 SEURAN EDUSTAJIEN VALINTA ERI YHTEISÖJEN KOKOUKSIIN
9 SEURAN ALOITTEET ERI JÄRJESTÖILLE JA YHTEISÖLLE
10 SEURAN KOOLLEKUTSUMISTAVASTA PÄÄTTÄMINEN
11 KOKOUKSELLE TEHTYJEN ESITYSTEN JA MUIDEN ESILLE TULLEIDEN ASIOIDEN KÄSITTELY
12 KOKOUKSEN PÄÄTTÄMINEN

Lisätietoja